Reload
F400 2011
Start time: Friday 4. February 12:00
Last update: 7. February 2011
21. juli 23:35
Status Trail Entrants Last update Results

Results

Rank Bib Name Country From Time used
1 196 Marianne Skjøthaug Norway Langfjordbotn 1d 19h 15min
2 107 Elisabeth Edland Norway Maura +33min
3 167 Ole Wingren Finland Nykarleby +52min
4 104 Hilde Askildt Norway Geilo +1h 25min
5 154 Ola Martinsen Norway Langhus +1h 52min
6 148 Jarle Kopperudmoen Norway Sørskogbygda +1h 58min
7 186 Svein Erik Strand Norway Lunde i Telemark +2h 34min
8 151 Øyvind Nordahl Næss Norway Trondheim +2h 56min
9 163 Kari Thomassen Norway Alta/ Tana +3h 20min
10 115 Taisto Thorneus Sweden Kiruna +3h 21min
11 190 Bertil Nyheim Norway Nærøy +3h 40min
12 200 Ben Voigt Germany Langfjordbotn +4h 08min
13 137 Mikal Lanes Norway Vadsø +4h 09min
14 117 Ove Grytbak Norway Røros +4h 26min
15 120 Marit Beate Kasin Norway Valdres +4h 30min
16 145 Dag Broch Norway Tana +4h 47min
17 216 Christoffer Klemetsen Norway Folldal +4h 58min
18 193 Bernhard Schuchert Germany Frankfurt +5h 08min
19 197 Ronja Schuchert Germany Sassenberg +5h 08min
20 221 Jon Christian Møller Norway Drevsjø +5h 43min
21 228 Jean-Philippe Pontier France Hodalen +5h 49min
22 234 Aslak Prestbakmo Norway Øverbygd +5h 52min
23 175 Bjørn P. Kaltenborn Norway Lillehammer +5h 52min
24 122 Lars Erik Susegg Norway Steinkjer +5h 59min
25 131 Olaf Henke Norway Land +6h 13min
26 235 Ida Karlstrøm Norway Verdens vakreste bygd Langfjordbotn!! +6h 14min
27 239 Solfrid Storli Norway Storlia +6h 17min
28 124 Geir Askim Norway Kongsberg +6h 19min
29 159 Irene M. Kastner Norway "Brua" (as we say here) +6h 24min
30 223 Henning Berg Norway Eidsvoll +6h 26min
31 116 Geir Wiik Norway Hakadal +6h 37min
32 199 Ole-christian Grødem Norway Grimsbu +7h 01min
33 135 Morten Paulsen Norway Tolga +7h 05min
34 112 Helene Gran Øverli Norway Kongsvinger +7h 05min
35 105 Cris Grum Norway Tangen +7h 15min
36 169 Morten Borgen Norway Hakadal +7h 18min
37 156 André Fjørtoft Bjørnstad Norway Skurdalen +7h 30min
38 168 Henry Coronica Italy   +7h 35min
39 161 Arild Jørgensen Norway Drammen +7h 51min
40 164 Christian Høy Knudsen Norway Sørskogbygda +8h 23min
41 109 Frode Chr. Thoresen Norway hedmark +8h 27min
42 214 Andreas Lasse Forsmann Norway Grimsbu +8h 28min
43 220 Theo Chan Norway Folldal +8h 30min
44 102 Joakim Knutson Norway Sollihøgda +8h 49min
45 165 Ulf Hope Norway Atrå +8h 55min
46 160 Camilla Høgberg Kristoffersen Norway Espa +8h 58min
47 225 Edmond Schoemacher Netherlands Poederlee +9h 02min
48 143 Kent-Gjoran Svendsen Sweden Tromsdalen.norge +9h 06min
49 171 Gaëlle Simon France Folldal +9h 21min
50 237 Erik Øksnevad Norway Oslo +9h 22min
51 226 Cato Lunde Norway Hundalen +9h 26min
52 134 Kim Dulk Sweden Störåsen +9h 42min
53 144 Jan Petter Amundsen Norway Steinkjer +9h 47min
54 187 Catherine Mathis-Fontaine France Cheillé +10h 14min
55 215 Dagfinn Myklebust Norway Lismarka +10h 39min
56 172 Jan Goltz Germany Schönfliess +10h 51min
57 158 Kim Frode Ophus Nordsveen Norway Ridabu +10h 56min
58 147 Anders Bjørnstad Norway Skaun +10h 59min
59 110 Charlotta Rylander Sweden Øverbygd +10h 59min
60 146 Pascal Rebord Switzerland   +11h 01min
61 202 Joachim Adrian Salvesen Norway Røros +11h 18min
62 178 Mona-Lisa Hørli Norway Folldal +11h 18min
63 139 Sigmund Alhaug Norway Hamar +11h 33min
64 111 Per-Otto Engh Norway Hurdal +11h 35min
65 236 Kristin Thorsen Norway Røros +11h 52min
66 219 Hanne Rognstad Norway Hurdal +12h 08min
67 162 Agneta Nilsson Hörnlund Sweden Torsö +12h 13min
68 114 Malin Sundin Sweden Orsa +12h 23min
69 206 Susan Buttingsrud Norway krødsherad +12h 39min
70 133 Pål Skovli Henriksen Norway Hamar/Dalsbygda +12h 48min
71 106 Christer Afséer Sweden Sörsjögården +13h 09min
72 183 Thomas Selvik Norway Namsos/Geilo +13h 52min
73 126 Torunn Garder Norway Nannestad +13h 52min
74 174 Andreas Trongaard Norway Flisa +13h 55min
75 127 Lars-Åke Lundahl Sweden Storlien +14h 25min
76 138 Katja Petrell Norway Vetre +14h 27min
77 177 Steffen Zilling Germany Karlum +14h 53min
78 210 Andreas Holte Norway Skåne +15h 31min
79 230 Tord-Aksel Flindrum Norway Nes +16h 40min
80 213 Rachael Scdoris USA Bend +17h 28min
81 212 Jon Reidar Selsaas Norway Os i Østerdalen +17h 28min
82 204 Anders Røyne Bakke Norway Skrautvål +17h 39min
83 118 Lars Kristian Günther Norway Degernes +18h 28min
84 184 Jo Inge Fuglesteg Norway Valdres +18h 29min
85 211 Mette Ånes Norway Mosjøen +20h 52min
86 201 Beate Jähnig Germany Brandenburg +21h 13min
87 155 Johanne Sundby Norway Oslo +21h 24min
88 185 Vidar Johansen Norway Elverum +21h 50min
89 231 Miquel Ripolles Catalonia Rubí +21h 56min
90 121 Eirik Leander Rotmo Norway VUKU +22h 07min
91 209 Odd Lund Norway Fluberg +22h 45min
92 207 Jon Inge Hørsandlien Norway Rena, Østerdalen +1d 06h 15min
93 101 Daniel Bulens Belgium Sint-Katelijne-Waver +1d 09h 03min
94 141 Luis Villarroel Norway Trondheim +1d 09h 23min

Show with time used per musher