Reload
F400 2009
Start time: Friday 6. February 20:00
Last update: 10. February 2009
21. juli 23:22
Status Trail Entrants Last update Results

Results

Rank Bib Name Country From Time used
1 92 Arnt Ola Skjerve Norway Rennebu 1d 22h 32min
2 149 Kristin Aasheim Norway Røros +19min
3 81 Jørn Sødahl Kvam Norway Åndalsnes +1h 44min
4 106 Michael Jeckel Sweden Tjappsåive +1h 56min
5 87 Pia Skjærsveen Norway Lommedalen +2h 31min
6 117 Jarle Kopperudmoen Norway Årnes +3h 08min
7 64 Roger Fossøy Norway Vestpynten +3h 12min
8 98 Ola Martinsen Norway Langhus +3h 35min
9 139 Ingebrigt Storli Norway Kvikne +3h 43min
10 72 Bernhard Schuchert Germany Frankfurt +3h 47min
10 70 Mikael Jutila Finland Pedersöre +3h 47min
12 96 Svein Erik Strand Norway Lunde i Telemark +3h 56min
13 147 Knut Olav Grimdalen Norway Nedenes +4h 18min
14 62 Hans-Petter Haugen Norway Hurdal +5h 00min
15 136 Svein Arild Danielsen Norway Atrå +5h 05min
16 148 Leif Wilhelmsen Norway Røkland +5h 08min
16 90 Tomas Sauarlia Norway Folldal +5h 08min
18 76 Kenneth Hansen Norway Folldal +5h 21min
19 65 Ole Christian Dalby Norway Folldal +6h 10min
20 77 Einar Sand Semmingsen Norway Telneset +6h 17min
21 128 Lotte Arnesen Norway Folldal +6h 40min
22 82 Thommas Nikolaisen Norway Folldal +6h 41min
23 125 Frode Chr. Thoresen Norway hedmark +6h 58min
24 83 Andreas Brennodden Svendsen Norway Tiller +7h 19min
25 84 Cato Lunde Norway Hundalen +7h 21min
26 88 Ove Grytbak Norway Røros +7h 46min
27 104 Julie A Vesterhus Norway Lønset +7h 53min
28 69 Torfinn Lyngstad Norway Folldal +7h 59min
29 114 Ivar Johan Sørli Norway Narvik +8h 00min
29 131 Florian Schuchert Germany Sassenberg +8h 00min
31 123 Lasse Gjerde Norway Solbergelva +8h 04min
32 146 Frode Winge Norway Ekne +8h 20min
33 68 Robert Hallingfoss Norway Stryken +8h 52min
34 60 Joakim Knutson Norway Sollihøgda +8h 56min
35 120 Claes Arvidsson Sweden Östersund +9h 01min
36 86 Marcos Porcires Sweden Tromsø +9h 19min
37 151 Cris Grum Norway Tangen +9h 21min
38 140 Karoline Heia Norway Narjordet +9h 25min
39 79 Trygve Ekeheien Norway Rømskog +10h 03min
40 95 Kari Solvang Hope Norway Atrå +11h 10min
41 110 Lars Erik Susegg Norway Steinkjer +11h 19min
42 130 Jon Olav Borgebund Norway Råde +11h 27min
43 132 Trond Hansen Norway Varteig +11h 46min
44 111 Jindra Zelenka Czech Rep. Brandýs nad Labem +12h 38min
45 143 Jan Pauli Vold Norway Grønndalen +13h 04min
46 127 Helge Holshagen Norway Verdal +13h 10min
47 67 Uno Stenmyren Norway Haugli +14h 16min
48 102 Håkan Nisula Sweden Karlstad +15h 05min
49 107 Arild Jørgensen Norway Drammen +15h 38min
50 112 Per-Arne Haga Norway Eidskog +17h 04min
51 145 Catherine Mathis France Cheillé +17h 11min
52 134 Steffen Zilling Germany Karlum +17h 27min
53 138 Steffen Torgersbråten Norway Ringerike +17h 32min
54 99 Petter Henrik Warnes Norway Skaun +22h 53min
55 133 Lasse Austgarden Norway Ler +23h 42min
56 150 Stig Solbakken Norway Dalholen +1d 00h 04min
57 91 Jana Holá Czech Rep. Hrob +1d 02h 27min

Show with time used per musher